П'ятий букіністичний аукціон "Українська книга". 7 жовтня 2017
03/10/2017

П'ятий букіністичний аукціон

Дивитись каталог п'ятого аукціону "Українська книга"


7 жовтня Аукціонний дім «Дукат» розпочне сезон відкритих торгів п’ятим спеціалізованим аукціоном «Українська книга». Добірка налічує 127 лотів, серед яких антикварні та букіністичні видання, рідкісні мапи, документи, світлини, графіка.

Цього разу, окрім традиційної україніки, в колекції представлено стрінг «Світова книга», що презентує рідкісні англійські, німецькі та російські видання ХVII — початку XX ст. Серед найцікавіших позицій цього блоку — книга легендарного українця, відомого балетмейстера Сержа Лифаря «Дягилевъ и съ Дягилевымъ» російською мовою (Париж, 1939). Цінність лоту полягає не лише в тому, що екземпляр належить до лімітованої серії, а й у походженні книги з бібліотеки автора, про що свідчать його автограф та екслібрис.

Топ-лоти основної частини аукціону «Українська книга»:

заборонена цензурою книга Д. Яворницького «По слідам запорожців» (1898);

рукописний документ Михайла Грушевського (1897);

видання «Кобзаря», здійснене за життя Т. Шевченка коштом П. Симиренка та

віддруковане в друкарні П. Куліша (1860);

книга з колекції А. Шептицького — «Исторія епископовъ» А. Добрянського (1893);

фотографія відомого українського підприємця, благодійника та колекціонера Івана Терещенка з його дарчим написом (1876);

видання книги Дж. Орвелла «Колгосп Тварин» в українському перекладі, до якого автор особисто написав передмову. Перший переклад твору іноземною мовою (1947).

Рідкісні книги з історії України, прижиттєві видання творів видатних українських письменників і діячів культури, унікальні документи, старовинні карти міст, фотографії та твори графічного мистецтва — все це можна буде побачити й придбати на п’ятому букіністичному аукціоні «Українська книга». ДОВІДКА: на сьогодні в Україні лише Аукціонний дім «Дукат» проводить відкриті спеціалізовані букіністичні торги, на яких представлено все розмаїття вітчизняної друкарської справи: антикварні та букіністичні видання, історичні документи, карти, фотографії, тиражована графіка.

Акредитація на аукціон 7 жовтня о 14:00 — обов’язкова! З питань акредитації, отримання додаткової інформації, запрошення експерта, історика, київського букініста Ігоря Глоби в прямі ефіри / записи / експертні огляди звертайтеся до PR-агенції «Дель Арте»:

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com

Юрій Гулевич: тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com

Передаукціонна виставка триватиме з 3 по 6 жовтня в київській галереї «Дукат», вул. Рейтарська, 8Б; тел. для довідок: (044) 279 09 03

З аукціонним каталогом можна ознайомитися з 22 вересня на сайті: dykat.com.ua